Меню
Новини
Питний режим вдома

ПАМ'ЯТКА

для батьків щодо питного режиму дитини вдома

Вода - це найважливіша рідина в раціоні людини, вона ж є основою всіх ін­ших напоїв. Для більшості процесів в організмі вода незамінна. Зокрема, нестача води негативно впливає на всмоктування поживних речовин у кишківнику і при­зводить до швидкої втомлюваності за незначних фізичних чи розумових наван­тажень. Тому для забезпечення нормального функціонування дитячого організму слід дотримуватися раціонального питного режиму.

Ø Давайте дитині пити чисту воду - спеціальну дитячу, фільтровану або ж бутильовану. До речі, не зберігайте відкриті бутлі з водою довше за два тижні і не ставте їх у холодильник.

Ø Наскільки корисними не були б соки або трав'яні чаї, не замінюйте ними воду в ра­ціоні дитини.

Ø Не поїть дитину кип'яченою водою, шкоди вона не завдасть, але й користі від неї замало.

Ø Навіть якщо вам здається, що дитина п'є забагато, не обмежуйте її в цьому. Дитина сама відчуває, скільки води їй потрібно.

Ø Якщо у дитини виявлено хронічне захворювання нирок або серця, обмежте пиття та чітко дотримуйтеся рекомендацій лікаря.

Ø Під час активного відпочинку та фізичних навантажень пропонуйте дитині пити частіше, ніж зазвичай, адже вона пітніє та втрачає чимало рідини.

Ø Максимально урізноманітнюйте питний раціон дитини, утім не віддавайте перева­гу солодким напоям.

Ø Виключіть із питного раціону дитини міцний чай та солодкі газовані напої.

Ø Не давайте дитині забагато газованої мінеральної води, оскільки її надмірне вжи­вання може порушити водно-сольовий баланс дитячого організму, який тільки формується.

Ø  Пропонуйте дитині пити часто і потроху.

Ø Не дозволяйте дитині випивати значну кількість напою чи води одразу, адже ріди­на не зможе повністю всмоктатися в кров, що спричинить тривале навантаження на серце, допоки ЇЇ надлишок не виведуть з організму нирки.

Ø Правильно вживати напої - це ціла культура. Проконсультуйтеся з вихователем або медичною сестрою щодо питного режиму, встановленого в дошкільному на­вальному закладі, та відповідно до нього унормуйте вживання напоїв удома.

 

 


Дата: 2018-06-03 18:40:04волог.:

тиск:

вітер: