Меню
Новини
Працюючи зростаємо

                                                          

 

       
    Працелюбність формується  у родині
 
 

 

 

 

 

 

 


                                                                               Поради

                                                                         на кожен день

                                             

*   Разом із дитиною спостерігайте за працею дорослих, розповідайте про її зміст та значення;

*  Підтримуйте інтерес до знарядь праці, розповідайте про правила користування ними у процесі діяльності ;

*  Залучайте дитину до посильної трудової діяльності, підтримуйте її бажання допомагати комусь. Довіряйте дитині деякі доручення виконати самостійно.

*  Визначте коло домашніх обов'язків дитини, тримайте їх під контролем, обговорюйте результати та позитивно оцінюйте успіхи та бажання працювати на спільну користь ;

*  Давайте дитині змогу проявляти ініціативу під час виконання доручень, хваліть за окремі пропозиції ;

*  Власним прикладом прищеплюйте дитині культуру праці ;

*  Залучайте до спільного прибирання квартири, праці на присадибній ділянці, у саду, на городі, догляду за свійськими тваринами, консервування овочів та фруктів на зиму (миття та перебирання овочів (фруктів) ;

*  Не сваріть дитину за невдачу або не доведену до кінця справу, запропонуйте свою допомогу або порадьте, як якісно  і швидко виконати справу.

 

 


                                            Бажаємо розуміння та мудрих рішень

                                            у спільних домашніх

                                       справах !

ВИХОВАННЯ  ВЕЛИКИХ  ПОМІЧНИКІВ

    Дитину до трудових доручень слід привчати якомога раніше, щойно маля почне ходити і з захопленням вхопиться за матусин віник. Діти сприймають чіткі та конкретні інструкції, тому слід говорити чітко та зрозуміло. Наприклад :

-         Прибери, будь-ласка, кубики в коробку.

-         Склади, будь-ласка, свій одяг акуратно до шафи .

-         Витри, будь-ласка, полицю для іграшок.

Скругленный прямоугольник: Нечіткі завдання можуть призвести дитину до розгубленості й небажання виконувати конкретну справу. 

 

 


               

       Головний інтерес у дитини - гра. Тому використовуйте її доцільно. Грайте у гру «Хто швидше прибере ?», «У кого одяг лежить акуратніше ?», «Хто краще почистить взуття?». Не забувайте щоразу хвалити дитину за досягнення. Не слід критикувати її за неякісне миття підлоги, чи посуду, адже все залежить від віку дитини та її вмінь. Варто оцінити її бажання та старання. Для того, щоб дитина могла виконати «нову» справу, її потрібно навчити, адже діти не відразу вміють застібати ґудзики та взуватися самостійно. Участь і допомога батьків спочатку додадуть дитині впевненості у своїх силах і вона не відмовиться вам допомагати іншим разом. Якщо у вас не виходить залучити дитину до допомоги вдома, тоді потрібно поспостерігати - яка саме робота їй подобається. Доручайте малюкові ті справи, які йому більш цікаві. Виконуйте роботу спільно - головне в залученні до праці - це регулярність. І якщо ви сьогодні пропонуєте дитині прибрати свої іграшки, а завтра робите це самі , то навряд чи вам удасться виховати собі помічника.

        Не забувайте оцінити працю дитини й «нагородити за особливі заслуги» перед родиною. Адже кожному з нас приємно, коли його працю помічають і цінують. Доручайте хлопчикові таку роботу, яка вимагає зусиль: принести сумки, щось полагодити, зустріти з роботи - при цьому підкреслюйте його чоловічу роль. Якщо йому не подобається мити посуд - доручіть погуляти з собакою. Дівчатка, як правило, виконують будь-яку роботу, тому батькам слід дбати про якість та своєчасність її виконання.

  

Поважайте працю дитини та вчіть її цінувати вашу працю.

Будьте мудрими, чуйними та терплячими у вихованні своїх дітей!

 

СЕКРЕТИ ТРУДОВОГО  ВИХОВАННЯ ДОШКІЛЬНЯТ

 

     Дитина дошкільного віку  повинна розуміти, що у неї є обов'язки, які слід виконувати.  Для цього необхідно знайти «стимули» , які сприятимуть виконанню трудових доручень . Дорослі, особливо бабусі та дідусі, як правило обмежують дітей від турбот, балують їх.  Проте, любов їхня повинна бути розумною. Бабуся повинна проявляти любов до онуків по іншому, наприклад, відвідати разом парк, атракціони, музей, виставку. А дитину варто привчати до самостійних дій.

 

Важливі посильні справи, у яких вам може допомогти дитина :

q  Поливати квіти ;

q  Годувати тварин ;                              

q  Гуляти із собакою  ;

q  Складати свої іграшки, або речі ;

q  Прати шкарпетки ;

q  Мити посуд (малята можуть мити ложки й мисочки) ;

q  Пилососити ;

q  Складати речі до пральної машини ; 

q  Нести неважку сумку з магазину ;

q  Допомагати мамі готувати ;

q  Допомагати татусеві щось лагодити ;

q  Підмітати ;

q  Протирати пил ;

q  Прибирати посуд зі столу ;

q  Готувати вітальні листівки до свята ;

q  Готувати просту страву самостійно                                   (під наглядом дорослих) ;

q  Прикрашати будинок до свята ;

q  Поливати рослини на присадибній ділянці ;

q  Збирати урожай овочів, або фруктів ;

q  Опікуватися молодшим братиком (сестричкою) - погодувати, розказати казочку, розважити  ;

Продовжуйте цей список самі і ви зрозумієте, що будь-якій дитині знайдеться справа до душі.

Будьте наполегливими та послідовними !

ЩО  ВМІЄ  ГАРНИЙ  ТАТО ?

          Більша частина батьків переконана, що поки дитина мала , не вміє цілком ходити та розмовляти, їй цілком вистачить і мами. Не чоловічими справами вважаються "зміна памперсів" та "агукання". Мовляв, нехай трохи підросте, тоді і тато проявить свої вміння. Але якщо дитина знає лагідний голос батька, його добре обличчя ,запах, сміх , відчуває батьківські руки,  тато стане також як і мама найважливішою для дитини людиною.

       Досвід свідчить, що тільки в дружній парі обоє батьків стабільно відчувають до дитини позитивні почуття, у таких парах батьки прекрасно знають своїх дітей і турбуються про них. Батько - доросла самостійна людина, яка може впевнено справитися зі своєю дитиною. Час від часу батькові бажано спілкуватися з дитиною наодинці - це виховує батьківську гордість.

       Якщо тато спокійний, розважливий і доброзичливий із мамою, лагідний із дитиною - це означає, що своєю поведінкою він дає для дитини перші життєві та моральні уроки.  І тоді дитина так починає думати про своїх батьків "Мої батьки добрі та гарні. Вони люблять мене. Світ світлий і надійний".

      Чим старшою є дитина, тим складніші її взаємини із батьком, що уособлює силу, мудрість і владу. Якщо батько всі попередні роки був близьким другом дитини, то  в підлітковому віці дитина прийде за порадою до батька.

       Для сина або для дочки тато існує в різних ролях. Для дівчинки батько - модель майбутнього обранця. Для неї важливо, щоб тато її не принижував, ставився до неї з повагою, відкреслював її красу та чарівність. Батько - модель ідеального чоловіка для сина, тому батькові слід уникати небажаних звичок, які він не хоче  прищепити своєму синові.

Гарний тато  вміє :

v Відгородити дитину від небезпек;

v Уважно вислухати, бути справедливим і чуйним ;

v Гаряче уболівати за успіхи дитини ;

v Запропонувати корисну пораду ;

v Навчити робити правильний вибір ;

v Навчити поважати маму ;

v Хвалити за гарні вчинки ;

v Критикувати за непорядні  вчинки ;

v Дотримуватися правил, які він прищеплює дитині.

 


Дата: 2018-03-16 11:12:26волог.:

тиск:

вітер: