Меню
Новини
Адаптація до умов дитячого садочка

/Files/images/psiholog/девочка и кролик.jpg

Адаптація - це пристосування організму до нової ситуації, а для дитини дитячий садок, поза сумнівом, є новим, ще й невідомим простором, із новим оточенням і стосунками. Адаптація (з лат. "пристосування") - процес призвичаєння організму, що відбувається на різних рівнях: фізіологічному, соціальному, психологічному. Адаптація - активне засвоєння прийнятих у суспільстві норм і оволодіння відповідними формами спілкування й діяльності.
За місяць до того, як віддавати дитину в дитсадок:

1. Розповідайте про садочок, про те, що там роблять діти, як там все влаштовано.

2. Гуляйте поблизу дитсадка, наголошуючи, що скоро і ваш малюк туди ходитиме.

3. Відповідайте на всі запитання дитини тільки правду.

4. Приділіть досить уваги тому, щоб навчити дитину ділитися іграшками, обмінюватися іграшками, відстоювати своє. Наголошуйте на рызниці між особистими і спільними іграшками.

За тиждень до знаменної дати:

1. Сходіть з малюком в дитсадок на екскурсію, зайдіть в майбутню групу, познайомтесь з вихователькою.

2. Говоріть з вихователькою доброзичливо, ввічливо, щоб продемонструвати дитині, що з нею вона буде в безпеці.

3. Кожного дня нагадуйте дитині, що скоро (напр. наступного понеділка) вона піде в дитсадок.

Перший день в дитсадку

1. Приведіть дитину в той час, коли вихованці гуляють на вулиці. Залишайтесь з дитиною увесь час, поки діти на прогулянці. Розмовляйте з вихователькою, намагайтесь спонукати дитину до самостійної гри з дітьми. Якщо ви привели дитину в групу, а не на прогулянку: мама повинна бути у вільному доступі для дитини, не залишайте малюка, будьте з ним. Перебування в садку не більше 2 годин.

2. Після закінчення прогулянки заберіть дитину додому, похваліть її за перший день в дитсадку. Влаштуйте вдома маленьке свято "Перший день в дитсадку". Сходіть з малюком в кафе, або в парк, проведіть весело час разом.

3. Обов'язково говоріть протягом дня про те, що сьогодні знаменний день, а завтра ви теж підете в дитсадок.

Другий день в дитсадку

1. Приводьте дитину в групу перед прогулянкою. Так, щоб малюк побув трохи в групі, а потім разом з усіма збирався і вийшовна вулицю. На цей раз залишайтесь дещо в стороні (в роздягалці, на відстані і.т.п.) Але все ще не залишайте малюка в садку, нікуди не йдіть. Тривалість перебування в дитсадку - 2 год. Якщо дитина виявить бажання побути довше, ніж в попередній день - можна, але не змушуйте до цього.

2. На шляху додому, зробіть щось приємне для малюка (купіть щось смачненьке, маленьку іграшку, погуляйте довше, сходіть на гойдалку і т.п.)

3. Вдома продовжуйте обговорювати з близькими, який малюк молодець - ВЖЕ ХОДИТЬ в дитсадок!

Третій день в дитсадку

1. Цей раз приходьте зранку. Дивіться по дитині: вартозалишити її в групі звихователькою, а самій відлучитись. Але обов'язково скажіть: "Ти побудеш з вихователькою і дітками, а я піду в магазин, на збори батьків, на роботу, на зустріч і т.п., я повернусь, коли ви будете гуляти і заберу тебе". Якщо ваш малюк дуже тривожний і не відпускає - не йдіть, але протягом першого тижня в садку намагайтесь домовитись із ним, щоб погодився.

2. Залишаючи дитину, при ній обміняйтеся номерами телефону з вихователькою. Наголосіть, що малюк може звертатится до виховательки, якщо захоче в туалет, пити або щось інше.

3. Приходьте за дитиною на прогулянку. Швидше за все, малюк захоче ще погратися з дітками. А можливо і пообідати.Тривалість перебування в садку регулюйте, зважаючи на бажання і настрій дитини. Якщо вона хоче залишитись на обід - прекрасно.

Перший тиждень в дитсадку

1. Перший тиждень водимо дитину в садочок лише на півдня. На сон ще не залишаємо. Звичайно, якщо дитина сама проявить ініціативу - забороняти не потрібно!

2. Будь-які зміни в тривалості перебування дитини в садку повинні вноситися лише за згодою самої дитини.

3. Будь-яка ініціатива дитини залишитись на довше - повинна підтримуватися.

4. Хваліть малюка за те, що він пішов у садок, радійте разом з усіма близькими, що трапилася така подія!

5. Якщо правила садочку дозволяють, можна дати дитині з собою улюблену іграшку, щоб малюку було легше.

6. Створюйте позитивні емоції після відвідування садка, але з кожним днем зменшуйте інтенсивність. Якщо в перший день ви ходили разом на морозиво, катались на каруселях, відвідали зоопарк, то в останній день тижня досить просто купити дитині маленький презент (олівці, наклейки, печиво, улюблений фрукт)

7. Правильно реагуйте на почуття дитини. Якщо малюк плаче, не забороняйте і не заперечуйте його почуття. Скажіть, що ви розумієте, як йому сумно, важко без мами. Нехай відчує, що ви приймаєте його почуття, що вони нормальні.

Другий тиждень в дитсадку

1. Тепер домовляйтеся з дитиною про те, щоб залишати її в групі до сну, а ви самі тим часом підете на роботу / у справах і т.п.

2. Приходьте за дитиною так, щоб вам доводилося трішки зачекати, поки закінчиться обід.

3. Хваліть словами за проведений день в дитсадку, уважно слухайте і співпереживайте дитині.

4. Протягом тижня говоріть дитині, що діти залишаються в дитсадку для денного відпочинку (сну), скажіть, що скоро і він (ваш малюк) теж буде залишатися на денний сон. Йому виділять його власне ліжечко, ви купите йому гарну піжамку, а забирати його будете одразу після сну. Він прокинеться, а ви уже його чекаєте!

5. В кінці тижня домовтеся з дитиною про те, щоб залишитися на денний сон. Прийдіть забирати дитину так, щоб довелося зачекати, поки вона прокинеться.

6. В кінці тижня влаштуйте невелике свято "Малюк ходить в дитсадок вже 2 тижні!"

Далі поступово збільшуйте тривалість перебування настільки, на скільки потрібно. Намагайтеся наполегливо переконувати, домовлятися з дитиною, щоб на це отримувати її згоду.

Пам'ятайте, якщо малюк пропускає дитсадочок більше, ніж 21 день, вам доведеться знову пройти всі кроки для адаптації. Можливо, це відбудеться дещо швидше, ніж в перший раз, але будьте готові до чергового "Першого разу в дитсадок"

Успішної вам адаптації!

Для того, щоб процес адаптації не затягувався, необхідні такі умови:

- підтримувати позитивну установку, бажання йти в садок;
- прислухатись до порад педагогів. Якщо дитина відчуває між батьками та вихователем повне розуміння - вона швидше звикає;
- в перші дні рекомендоване короткочасне перебування в групі - 1-2 години;
- наблизити домашній режим до садкового;
- провести всі профілактичні заходи, рекомендовані лікарем;
- утримуватись від шумних масових вистав, щоб зменшити емоційне навантаження;
- навчати навичкам самообслуговування (одягання, умивання, складання іграшок).

Правильна поведінка рідних в період адаптації:

- говорити дитині, що вона вже доросла;
- не залишати на цілий день в групі;
- погуляти після відвідування садка на його теріторії;
- давати із собою улюблені іграшки;
- повідомляти вихователя про особливі звички дитини;
- довіряти працівникам установи;
- придумати ритуал "прощання" і обіграти вдома;
- зустрічати дитину з посмішкою;
- розповідати дитині якомога більше доброго про садок;
- підтримувати самостійність дитини вдома.

Чого не потрібно робити:

- негативно відгукуватись про спеціалістів закладу;
- наказувати вдома дитину за капризи в садку;
- виявляти тривогу, неспокій, плакати з приводу важкого звикання малюка;
- забороняти контакти з іншими дітьми;
- залякувати дитину дитячим садком.
Ознаки позитивної адаптації дитини в садку - хороший апетит, спокійний сон, адекватна реакція на діяльність з вихователем, бажання спілкуватись з дітьми, йти в групу, добрий емоційний стан.

Дата: 2017-06-21 15:46:01волог.:

тиск:

вітер: