Коли дитина сама вдома

КОЛИ ДИТИНА ВДОМА САМА

(ПОРАДИ БАТЬКАМ)
ПРАВИЛА ДЛЯ ВСІХ

Поясніть дитині, що у вашу відсутність у жодному разі не можна відчиняти двері: ні жінці з дитиною, яка просить попити, ні слюсарю з ЖЕКу, ні міліціонеру.

Привчайте дитину дивитися у вічко, перш ніж запитати „Хто там?" І пам'ятайте, що діти завжди наслідують батьків. Достатньо їм хоча б раз побачити, як ви відчинили двері, не запитавши, хто за ними, і вже ніхто їх не переконає, що треба робити по-іншому.

/Files/images/2013-2014_rr/malyunki/дитина сама вдома.jpgЙдучи з дому, зайвий раз перевірте, чи вимкнені газова плита, електроприлади. Привчіть дитину не чіпати їх у вашу відсутність, навіть якщо вважаєте це безпечним.

Повернувшись, обов'язково похваліть дитину за гарну поведінку. Скажіть сину (чи доньці), що він став самостійним і ви ним пишаєтеся!

СТВОРЕННЯ МОДЕЛІ ПОВЕДІНКИ

Діти дошкільного віку дуже люблять сюжетно-рольові ігри. Вам відразу стане зрозуміло, наскільки малюк готовий діяти за запропонованими правилами, якщо ви програєте з ним ситуацію „один удома". Щоб зняти можливі страхи, придумайте разом казку, намалюйте до неї картинки, побудуйте два або кілька сюжетів, у яких обов'язково мають бути погані і хороші герої. Так ви дасте малюкові можливість вибрати потрібну, правильну модель поведінки.

ЗАБЕЗПЕЧИТИ БЕЗПЕКУ

Малюк запросто може розгубитися в екстремальній ситуації, тому разом із ним „проілюструйте" номери потрібних телефонів, намалювавши маленьку пожежну машину або міліціонера. Окремо мають бути написані телефони найближчих людей, зателефонувавши до яких дитина отримає допомогу.

Організуйте малюкові заняття під час своєї відсутності. Улюблені книжки й іграшки повинні бути легкодоступними. Можна запропонувати скласти мозаїку або ЛЕГО. Розкажіть дитині, куди ви йдете, коли повернетеся, на скільки можете затриматися і залиште телефон, по якому ваша дитина може вас знайти.

Навіть якщо ви виходите на 15 хв до сусідки, не залишайте дитину стежити за ввімкненою пральною машиною, газовою плитою, на якій готується їжа, або за розжареною духовкою.

/Files/images/7047.gif

Дата: 2017-08-19 09:08:43